01_English.jpg

Na pewno zdarzyło Wam się widzieć kiedyś transport zwierząt. Może pamiętacie co wtedy pomyśleliście…?

Transport zwierząt to temat bardzo szeroki, który od wielu lat jest przedmiotem obserwacji wielu organizacji na całym świecie. W jego sprawie toczą się także ciągłe dyskusje na różnych szczeblach.

Kontynuuj czytanie

potracenie.jpg

Szczególnie latem zdarza się nam dużo podróżować. Potrącenie zwierzęcia może zdarzyć się każdemu z nas! Co wtedy robić?

Potrącenie zwierzęcia to jeden z problemów poruszanych w ustawy o ochronie zwierząt z 1997 roku. Dokładniej dotyczy go art. 25, który mówi: "Prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb (...)"

Kontynuuj czytanie

zbierac.jpg

Interwencja u zbieraczki

Braliśmy udział w interwencji w skrajnie zaniedbanym mieszkaniu zbieraczki śmieci, w którym dodatkowo przebywało kilka kotów...

Zwierzęta żyły w skrajnych warunkach: śmieci pod sufit na całej powierzchni mieszkania, tony robaków, smród i bród... Kilka dni wcześniej przez Straż Miejską zostały zabrane wszystkie koty poza koteczką, nad którą przejęliśmy dziś opiekę. 

Kontynuuj czytanie

#1złnainterwencje pomóż działać!

Viva! Interwencje jest grupą działającą w ramach Fundacji Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt VIVA!. Nasze działania na rzecz zwierząt można podsumować w kilku puntach:

→  Interweniujemy w przypadkach ZNĘCANIA nad zwierzętami
→  Odbieramy zaniedbane zwierzęta nieodpowiedzialnym ludziom
→  Leczymy bezdomne i odebrane podczas interwencji zwierzęta
→  Prowadzimy postępowania KARNE
→  Szkolimy nowych inspektorów
→  Kontrolujemy TARGI zwierząt gospodarskich
→  Prowadzimy kampanię promującą adopcje starszych zwierząt, w której biorą udział znane osoby "Pora na Seniora"instagram.com/poranaseni...
→  Szukamy nowych domów dla zwierząt i prowadzimy domy tymczasowe

Kontynuuj czytanie

Targ koni w Skaryszewie

Mimo zapowiadanych w tym (podobnie jak i w ubiegłym roku) przez burmistrza Skaryszewa szeroko zakrojonych zmian w organizacji targu, de facto nie miała tam miejsca żadna poprawa warunków sprzedaży zwierząt ani sposobu postępowania z nimi. Co więcej, tegoroczna zmiana regulaminu targu, tak aby m.in. eliminował on z udziału użytkowników skupujących i sprzedających konie na rzeź, czy zakazywał spożywania alkoholu na terenie targu, nie przyniosła żadnego rezultatu, a paradoksalnie, w naszej ocenie, ogólna sytuacja koni na targu uległa pogorszeniu.

Kontynuuj czytanie

  • 1
  • 2