Interwencja u zbieraczki

Braliśmy udział w interwencji w skrajnie zaniedbanym mieszkaniu zbieraczki śmieci, w którym dodatkowo przebywało kilka kotów...

Zwierzęta żyły w skrajnych warunkach: śmieci pod sufit na całej powierzchni mieszkania, tony robaków, smród i bród... Kilka dni wcześniej przez Straż Miejską zostały zabrane wszystkie koty poza koteczką, nad którą przejęliśmy dziś opiekę. 

Kotka była najbardziej nieufna ze wszystkich zwierząt a warunki (brak dostępu do poszczególnych pomieszczeń z powodu zalegających śmieci) skutecznie uniemożliwiły jej odłowienie... Kotka kilka dni przebywała sama, bez dostępu do wody i jedzenia. Bez trudu dała się złapać w klatkę łapkę i została przewieziona do lecznicy weterynaryjnej.

Kotka była w TRAGICZNYM stanie zdrowia i utrzymania! Śmierdząca sierść poklejona brudem, łojem, odchodami i moczem. Była wychudzona (waży 1,7 kg...), miała zęby w słabym stanie, brudne uszy. Dodatkowo miała zmienione płuca, zgazowany żołądek i duszności...

Szukamy domu tymczasowego dla kotki! Kotka jest w średnim wieku, testy FIV/FELV ujemne. Może zamieszkać z innymi zwierzętami. Jest miła, przyjazna, jeszcze nieco przestraszona nową sytuacją ale przy dobrej opiece szybko się otworzy. 

Kontakt ws kotki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.