Zgłaszanie interwencji:

Zgłaszając interwencję zgłaszamy podejrzenie popełnienia przestępstwa. W celu zgłoszenia interwencji prosimy o NAPISANIE MAILA + o ew. telefon - to znacznie ułatwi i przyspieszy nasze działanie!

Zgłoszenie powinno zawierać:

  1. nasze imię i nazwisko plus kontakt telefoniczny i mailowy
  2. jakich zwierząt dotyczy (gatunek, ilość zwierząt jeśli da się to określić)
  3. opis kondycji ww. zwierząt oraz opis warunków ich bytowania
  4. dane właściciela zwierząt (jeśli są nam znane)
  5. dokumentację fotograficzną (jeśli mamy możliwość takową wykonać) i/lub namiary na ew. świadków

nasz mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 504 563 306 (Między godz. 10:00 - 18:00. W pilnych przypadkach prosimy o krótki SMS z opisem sytuacji. Nie odbieramy telefonów z numerów zastrzeżonych)

 

Jesteś świadkiem znęcania nad zwierzęciem? Działaj!

Znęcaniem jest nie tylko fizyczna przemoc wobec zwierząt, ale także ich zaniedbywanie, nieleczenie czy przetrzymywanie w nieodpowiednich warunkach. Znęcanie jest przestępstwem, które każdy z nas powinien zgłaszać odpowiednim służbom!

Jeśli jesteś świadkiem znęcania:

  1. O ile to możliwe jak najszybciej udokumentuj zdarzenie!
  2. Zgłoś fakt znęcania Policji, Straży Miejskiej, organizacji prozwierzęcej lub Inspekcji Weterynaryjnej (wszystkie te organy mają podjąć w takiej sprawie kroki)
  3. Pamiętaj o w miarę jak najdokładniejszym określeniu miejsca, danych właściciela/opiekuna/znęcającego się i adresu.
  4. Podaj organom swoje dane, aby skuteczniej pomóc zwierzętom występując w sprawie jako ewentualny świadek. Taka pomoc jest czasem kluczowa.

Każdy zgłaszający musi mieć świadomość, że zwierząt w potrzebie są tysiące i kolejka zgłoszeń jest bardzo długa, dlatego nie zawsze służby czy organizacje będą mogły pomóc od razu. Najskuteczniej jest szukać pomocy u lokalnych organizacji oraz zgłaszać sprawę do kilku instytucji na raz. Pamiętajmy, że w organizacjach pożytku publicznego działają głównie wolontariusze, których środki i czas są ograniczone.

Policja: 997

Straż Miejska: 986

Inspekcja Weterynaryjna: www.wetgiw.gov.pl